Pokoje Gościnne Helena Bafia

Okolice


Rzepiska to najwyżej położona wieś na północno-zachodnim Zamagórzu Spiskim o powierzchni 920 h, leżąca na wysokości 780 - 1018 m n.p.m.
Największym atutem Rzepisk są roztaczające się stąd widoki, należące do najpiękniejszych w kraju.
W Rzepiskach warto wybrać się na szczyty okolicznych wierchów: Wierchu Pawlikowego (1016 m n.p.m.), Wierchowiny (963 m n.p.m.) czy nieco mniejszej Sarmowskiej Grapy (935 m n.p.m.), by podziwiać stamtąd wspaniałe górskie panoramy i wijącą się w dolinie rzekę Białkę.


Białka Tatrzańska to wieś podhalańska, która pod względem infrastruktury turystycznej jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości górskich. Co roku na rzece Białce organizowane są Mistrzostwa Polski w spływie kajakowym. Warto odwiedzić ścisły rezerwat przyrody Przełom Białki czyli tzw. Skałki. W ofercie Białki znaleźć można szeroką gamę stoków dla narciarzy i snowboardzistów.Niedaleko stąd do innych miejscowości wypoczynkowych takich jak: Bukowina Tatrzańska, Poronin, Kośne Hamry, Mur, Stasikówka, Małe Ciche, Brzegi, Leśnica, Gliczarów, Czarna Góra, Rzepiska, a także Jurgów, Zakopane, czy Nowy Targ.

Atrakcje naszej miejscowości:

- Przełom Białki, rezerwat przyrody, który obejmuje przełom rzeki Białki pomiędzy dwoma skałkami Kramnicą na prawym brzegu i Obłazową na lewym;

       

- Rzeka Białka, prawy dopływ Dunajca o długości 41 km;

        

- Litwinowa Góra, roztacza się stąd olśniewająca panorama obejmująca Gorce, Pieniny, Babią Górę, a przede wszystkim wspaniałe szczyty polskich i słowackich Tatr.

         

- Wierchowa Droga, zwana także Drogą Królewską, uważana za jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych, który prowadzi przez białczańskie wierchy;

         

- liczne szlaki turystyczne jak np. szlak z Wodogrzmotów do Doliny Pięciu Stawów, szlak z Sołtystwa na Czarnej Górze do Rzepisk, szlak przez Świstówkę do Doliny Pięciu Stawów, szlak wzdluż rzeki Białki i wiele innych;

         

- wyciągi i ośrodki narciarskie, znajdziecie u nas 5 wyciągów krzesełkowych, 15 wyciągów talerzykowych oraz 3 wyciągi oryczkowe.